Eco-solventní tiskárna šíře 137cm. Začněte s profesionálním tiskem na různé typy médií s minimální investicí.

- Vysoce výkonná velkoplošná CMYK tiskárna

- Hardwarové rozlišení tiskové hlavy DPI: 1440, pracuje v režimu DPI: 720

- Mikro-piezoelektrická tisková hlava poslední generace

- Tisk odolných motivů na média do šířky 1371 mm

- Set inovativních komfortních příslušenství, včetně samonavíjecího systému

- Bezvadný, precizní a velmi ostrý tisk motivů a fotografií

- Rychlost tisku podle požadované kvality od 3.9 do 27.9 m²/h

- Možnost vysoce produktivní výroby štítků a samolepek s tvarovým ořezem v kombinaci s našimi řezacími plotry GCC

 

 

 

 

ValueJet VJ-1324X

Nová vylepšená generace 2015/2016!

ValueJet 1324X

ValueJet 1324X spadá do profesionální řady velkoplošných tiskáren Japonské značky MUTOH. Středně široký model s širokou škálou využití pro signmaking a tisk v profesionálních reklamních firmách, model je konstruován pro vyšší zátěž, velkoplošný tisk bannerů, reklamní polepy výloh, automatů, obchodů a sériovou výrobu štítků u větších producentů. Prostorově nenáročná, skladná velkoplošná tiskárna je oblíbená pro svou vysokou rychlost zpracování, preciznost vedení tiskové hlavy, a přitom minimálním nárokům na kalibraci. Je možné vkládat materiál o šířce až 1371mm nebo při sériové výrobě vkládat například 2x 61cm fólie pro tandemový tisk v jedné úloze, reálná šířka tisku je max. 1361mm. Stroj je velmi nenáročný na obsluhu a ve své třídě produktivně nejefektivnější.

 

Mikro-piezoelektrická tisková hlava poslední generace, osmikanálový systém tisku čtyř barev v režimu CMYK a inkousty Eco Ultra. To vše v sobě kombinuje ValueJet 1324X. Aplikuje se na výrobu bannerů, velkoplošný potisk štítků, bannerů, dekorací automobilů, výloh, interiérů firemními logy a reklamních předmětů. Eco Ultra inkousty vydrží na fólii v exteriéru okolo tří let. Pro exteriér ideální v kombinace i s plotrovými fóliemi Grafityp, kde se udává dlouhotrvající výdrž lepení v exteriéru také okolo tří let. Potisk fólií je univerzální, vhodný pro výrobu bannerů, reprodukci uměleckých děl, ostrý tisk fotografií, dekoraci večírků, společenských akcí, dekorací automobilů, výloh, firemních cedulí, samolepících štítků do interiéru, značení zboží, zásilek, suvenýrů atp. Nemusíte tedy pro různé účely kombinovat vícero technologií.

 

 

 

Vlastnosti

 

Implementována revoluční 1440 dpi tisková hlava

Srdcem systému ValueJet 1324 je revoluční, piezo tisková hlava s variabilními možnostmi. Oproti jiným velkoplošným tiskárnám aplikuje inkoust v rozlišení 720 s pomocí až 1440 trysek. Materiál se tiskne ze čtyř CMYK sekcí, každá barva má k dispozici buď 360 trysek, nebo dvě sousedící řady 180 trysek. Práce ve dvou různých režimech umožňuje jak velmi kontrastní a kvalitní tisk, tak i vysoce produktivní sériovou výrobu. Navíc protože jsou všechny sekce trysek integrované do jedné tiskové hlavy, odpadají zdlouhavé kalibrace a nastavování soutisku barev. Tisková hlava je schopná tisknout vrstvou barvy od 3,5 pl do 35,2 pl. Předimenzovaný systém trysek tiskové hlavy přitom umožňuje dosahovat mnohem vyšších rychlostí zpracování i při vysokých rozlišeních, na rozdíl od ostatních velkoplošných tiskáren na trhu. Ve výsledku je tedy možné tisknout velmi kvalitně, a přitom stále mnohem rychleji, než jak je obvyklé. Ve spojení se zpracováním na řezacím plotru je tak například možné nalézt variantu rychlého tisku / výřezu, ať se na tisk před výřezem štítků nečeká zbytečně dlouho.

 

 

Důvěryhodné inkousty Eco Ultra, skvělý dojem, vysoce kontrastní

Originální inkousty Mutoh Eco Ultra, jsou v oboru značení interiéru a exteriéru s výrazným náskokem nejpopulárnější inkousty na trhu. Jsou vyrobeny na bázi šetrných druhů ředidel, které nešíří škodlivé výpary a látky do životního prostředí. V balení jsou k dispozici jako snadno přenosné cartridge, anebo litrové sáčky, které se vkládají do adaptéru. Inkousty Eco Ultra jsou už třetí generace eko inkoustů od výrobce Mutoh. Nabízejí vylepšenou přilnavost, schnutí, vyšší rychlost tisku a vylepšenou odolnost proti poškrábání. Všechna tato vylepšení byla možná i s použitím chemických látek šetrných k životnímu prostředí. Výpary neobsahují žádné škodlivé látky ani během tisku, takže pro provoz tiskárny není nutná investice do systémů odvětrávání. Inkousty jsou voděodolné a chráněny proti UV záření v délce okolo tří let.*    /* : Pro aplikace, kde dochází k mechanickému namáhání, jako podlahy, značení vozidel, je doporučená laminace./

 

Ohromující výkon

Tiskárna ValueJet 1324 umí pracovat v různých tiskových módech, a také rychlostech zpracování. Zde je základní přehled nejpoužívanějších módů, které v sobě nastavení kvality a rychlosti kombinují:  o Quality – 720x720 dpi: 5.9 m²/h   o Production – 720x720 dpi: 11.8 m²/h   o Speed Production – 360x720 dpi: 27.9 m²/h

 

Minimalizujte náklady na tisk s Mutoh Intelligent Interweaving (i²) – inteligentním prokládáním kapek inkoustu

Tiskárna ValueJet 1324 přichází na trh s oceněnou implementací technologie Intelligent Interweaving (i²). Tento systém inteligentního prokládání kapiček inkoustu drasticky eliminuje jakýkoliv výskyt pruhů v tisku nebo dalších typických jevů známých z použití konvenčních tiskáren, kvůli jejichž zastaralé technologii se musí před započetím práce vždy vypouštět spousta inkoustu a vyhazovat špatně potištěný materiál. Nejvýznamnějším benefitem zařízení Mutoh je ovšem fakt, že tato technologie nabízí vždy předvídatelné a hlavně opakovatelné výstupy. Stejná kvalita a stejná barevnost i s časovou prodlevou jsou pro každého, kdo tiskárnu obsluhuje, velmi příjemná zjištění.

 

Aplikace na širokou škálu materiálů, 100% kompatibilita s fóliemi Grafityp

Tiskárna ValueJet 1324X je vhodná k osazení až 50m role fólie. Sušící systém inkoustu je ve třech nezávislých zónách, pro předehřátí, fixaci a vysušení inkoustu na materiálu. Tento kombinovaný systém snižuje provozní teplotu zařízení a dosahuje tak velmi dobrých výsledků i na teplocitlivých materiálech, jako jsou změkčená PVC fólie a podobně.

 

Aplikace

Tento střední model tiskárny Mutoh přináší velký výrobní potenciál pro většinu velkoplošných aplikací. Šířka banneru až 1361mm a v případě potřeby je obvyklé i slepení dvou bannerů na desce z PVC s 3mm přesahem, tedy výsledná max. šířka může být i 2719mm. S jedním modelem dosáhnete s pomocí rozdělení grafiky pohodlně téměř na jakýkoliv rozměr. Model ValueJet 1324X není ochuzen prakticky o nic, co by bylo v oblasti velkoplošného tisku obvyklým standardem.

Potisk fólií je univerzální, vhodný pro výrobu bannerů, reprodukci uměleckých děl, ostrý tisk fotografií, dekoraci večírků, společenských akcí, dekorací automobilů, výloh, firemních cedulí, samolepících štítků do interiéru, značení zboží, zásilek, suvenýrů atp. Nemusíte tedy pro různé účely kombinovat vícero technologií.

Uživatelsky a prostorově nenáročný systém oceníte zejména ve spojení s řezacími plotry značky GCC s AAS optikou.

 

Inteligentní vylepšení pro Váš komfort

Kromě všeho podstatného je zde ještě krátký přehled komfortních vylepšení.

 

o Nový typ klávesnice s logicky uspořádaným výběrem

o Tiskový ovladač pro Windows, výstup přímo z vašeho oblíbeného grafického programu

o Výměna inkoustu je možná během provozu bez přerušení tisku

o Automatické odřezání potištěné fólie

o Roll-on, systém automatického samonavíjení potištěné fólie

o Upínání materiálu po stranách + přední vodící zarážky

o Technologie i² – zabezpečuje vždy stejně kvalitní výsledky a během vlastní práce s tiskárnou až bezprecedentní uživatelský komfort

 

Rychlý návrat investice

Investice do tiskárny ValueJet 1324X se vrací velmi rychle. Díky své dostupné ceně, celkové nenáročnosti a uživatelské jednoduchosti, široké škále využití a dokonce nízké spotřebě inkoustu, pokud se jedná o tisk na fólie Grafityp – v průměru 8 ml/m², se model ValueJet 1324 stává spolehlivým výdělečným partnerem už od začátku a na dlouhá následující léta. *    /* : Po pěti letech provozu obecně doporučujeme podrobit stroj kompletní údržbě a výměně mechanicky namáhaných komponent, k zajištění další pětileté životnosti./

 

Volitelně i Spektrofotometr

Model ValueJet 1324 může být volitelně vybaven originálním Mutoh SpectroVue VM-10 spektrofometrem. Zařízení se nainstaluje k tiskové hlavě a v reálném čase monitoruje aplikovanou barevnost tisku. Spektrofometr se obecně doporučuje ke každé profesionální velkoplošné tiskárně, protože zabezpečuje nejen 100% výsledky v náročnějších paletách barev jako Pantone, je užitečný i k vysledování případného rozdílu barevnosti mezi jednotlivými tiskovými úlohami, zabezpečuje 100% stálost barevnosti rozměrných tisků a umožňuje s pomocí dodávaného software provádět rozšířenou kalibraci barevnosti, vytvářet vlastní ICC profily barev pro neCMYKové palety atp.

 

Tisk a výřez

Tiskněte a vyřezávejte grafiku v tandemu s řezacím plotrem GCC Expert 52LX anebo při nastavení vysoce produktivního tisku s rychlejším plotrem GCC Jaguar IV-132. Po vytažení vytištěného kusu se fólie vloží do řezacího plotru, s pomocí optického AAS systému si plotr automaticky načte pozici grafiky a začne s výřezem. Mezitím může probíhat další tisk. Mnohem obvyklejší v této oblasti je pořízení menšího, avšak velmi rychlého řezacího plotru GCC Jaguar IV-60 a tandemový tisk dvou 61cm fólií v jedné tiskové úloze. Tzn, při sériové výrobě vyřezávaných štítků kombem ValueJet 1324 + GCC Jaguar IV-60 probíhá zpracování celkem tří fólií najednou.

Výřez dvouvrstvé fólie Grafityp posouvá možnosti velkoplošné tiskárny ValveJet 1324 do úplně nových dimenzí. Je tak možné vyrábět samolepky, štítky a další typy vyřezávané dekorace interiéru a exteriéru. Tyto fólie jsou dále k dispozici v různých odstínech a jejich různorodém povrchovém zpracování. Možnosti samotného řezacího plotru případně oceníte také k dalším aplikacím, jako je 100% spolehlivý potisk textilu.

 

 

 

C

M

Y

K

Technická specifikace VJ-1324X

Zlatá střední cesta - ValueJet 1324X.

Technologie tisku

Tisková hlava

Rozložení trysek

Vrstva nanášené barvy (pikolitrů)

Vzdálenost tiskové hlavy od materiálu

Specifikace materiálu

Max. šířka materiálu

Max. šířka tisku

Max. síla materiálu

 

Max. rozměr celé role materiálu *

Systém sušení inkoustu

 

Nastavení kvality / produktivity tisku

High Quality (720 x 1080)

Quality (720 x 720)

Quality Production (720 x 1080)

Production (720 x 720)

Speed Production (720 x 720)

Billboard (360 x 720)

 

Specifikace inkoustu

Typ inkoustu

Dostupné balení

 

Spotřeba inkoustů *

Odolnost proti UV záření bez laminace

 

Spotřeba el. energie

Během provozu / standby / během zahřívání

Zdroj el. napětí

Doporučené pracovní prostředí

Teplota

Vlhkost

Rozměr a váha stroje

Šířka x Délka x Výška

Váha desktop / se stojanem

Micro Piezo Inkjet

1

180 trysek x 8 řad

od 3.5 do 35.2

Low: 1.2 mm, High: 2.0 mm

 

1371 mm

1361 mm

0.3 / 1.3 mm *

 

Ø 150 mm / 2” & 3” / 19 kg (* : Platí pro standardní nemotorizovaný roll-off systém)

3 vytápěcí zóny: předehřátí, fixace a dosušení inkoustu

Nastavení a dostupný rozsah: off, 30-50 °C

 

3.9 m²/h

6.0 m²/h

7.9 m²/h

11.8 m²/h

16.4 m²/h

27.9 m²/h

 

 

Eco Ultra

220 ml cartridge / 1000 ml sáček ***, alternativně 440 ml cartridge

*** : k napojení 1L sáčku je zapotřebí příslušný adaptér

8 ml / m² (* : Průměrná spotřeba při rozlišení @ 720 dpi – pokrytí 67 %)

3 roky exteriér **

 

 

≤ 500 W / 45 W / ≤ 1550 W

230V / 50Hz / 8A

 

20°C - 32 °C

40% - 60 %

 

1916 x 685 x 1218 mm

82.3kg

* : Max. tloušťka podle vzdálenosti tiskové hlavy / vkládá se pouze ohebný nebo 100% rovný materiál do tloušťky 1,3mm

* : Všechna nastavení aplikovaná při plnobarevném tisku, po celé šířce, aktivovaná funkce Intelligent Interweaving.

** : Pro aplikace, kde dochází k mechanickému namáhání, jako podlahy, značení vozidel, je doporučená laminace.

Výše uvedené specifikace se mohou změnit bez předchozího upozornění v důsledku průběžného vývoje.

 

www.polyprint.cz

stroje pro signmaking a tisk

novinky

e-shop

©  SEMPER CORPORATION SRO | 2.května 480 | 742 13 Studénka | the Czech republic |  Společnost je držitelem certifikátu jakosti ISO 9001:2015.

 

2001–