www.polyprint.cz

stroje pro signmaking a tisk

novinky

e-shop

RISO GOCCOPRO - DIGITÁLNÍ EXPOZICE SÍT PRO SÍTOTISK

 

Přinášíme na trh revoluční novinku japonské společnosti RISO - automatickou kompaktní jednotku pro přímé vyhotovení sítotiskových tiskových sít. 3-5 minut a máte síto hotovo - přímo v prostředí kanceláře/dílny - bez chemikálií, bez nanášení emulze, bez osvitu, bez filmů, bez vymývání a sušení. Výroba např. 1ks vzorku tištěného na sítotisku byla dosud velmi zdlouhavá a nákladná. Se strojem RISO GOCCOPRO 100 máte síto vyvoláno během 3-5 minut a okamžitě můžete vzorek natisknout a nechat schválit.

 

K dispozici jsou 4 typy síťovin dle hustoty vláken : 70, 120, 180 a 200 pro různé typy tisku. Dodáváme také speciální kovové rámy pro jednoduché vlastní upnutí síťoviny bez nutnosti napínacích zařízení. Rámy jsou kompatibilní se všemi známými sítotiskovými stroji.

 

Volitelně je možno RISO GOCCOPRO 100 zapojit do sítě a používat jako síťové zařízení, volitelně je možno také připojit k počítačům MAC.

 

Při 20% akontaci může být stroj Váš ihned za 3512Kč + DPH měsíčně. Kontaktuje nás pro více informací.

Technická specifikace GOCCOPRO 100

Doba expozice síta

Velikost expozice

Rozlišení

Mezipaměť

Podporovaný OS

 

Napájení

Spotřeba

Rozměry stroje

Rozměry při otevřeném stroji

Váha

Přibližně 105 vteřin (při výrobě síta délky 420mm)

Minimum : 10mm x 10mm / Maximum : 297mm x 800mm

600x600dpi (hustota perforace 1200dpi)

128MB

Windows 7, 8 (32bit a 64bit), Windows XP (32 bit),

Windows Vista, Win 7, 8 a 10 (32 bit a 64 bit) + volitelně MAC

100-120V/3.0A, 220-240V/1.2A, 50-60Hz

přibližně 200W

500x650x385mm

605x680x735mm (při otevřeném horním krytu a obou bočních)

35 kg

intuitivní ovládání

vždy 100% výsledky

digitální proces

nízké provozní náklady

radost používat

PC a MAC kompatibilní

školení zdarma

technická podpora

Ukázka tisku na plastovou cedulku.

Ukázka tisku na koženku.

Podívejte se na workflow u jednotlivých technik výroby sítotiskového síta.

Podívejte se na video, jak se síta dělají digitálně.

FAQ / Mýty a fakta

 

Ihned po představení revolučního stroje RISO GOCCOPRO se objevila řada "odborníků", kteří stroj GOCCOPRO a jeho fantastické výsledky ještě neviděli v praxi a rovnou se začali snažit obhajovat tradiční a zdlouhavý způsob výroby sítotiskového síta. Připravili jsme pro Vás několik otázek a odpovědí, které Vám pomohou lépe pochopit některé případné nejasnosti, které se mohou ohledně revolučního stroje RISO GOCCOPRO 100 objevit.

 

Skutečně mohu začít tisknout tak rychle jak uvádíte (tedy do 7mi minut) od zaslání grafiky do stroje ?

Nebo existuje ještě nějaký mezikrok, který neuvádíte ?

Je to skutečně tak. Nečeká se na žádné vytvrzení lepidla při upnutí síťoviny, nečeká se na schnutí vyvolaného síta ani nic podobného. Speciální síťovinu, kterou máte ve stroji digitálně "vyvoláte", okamžitě jednoduše upnete do rámu a můžete nanášet barvu a tisknout. Žádný zdlouhavý mezikrok. Navíc celý proces je zcela čistý, proto své šablony můžete vyrábět klidně v prostředí kanceláře.

 

 Vzhledem k velikostem rámů, které nabízíte se zdá že budu moct tisknout motivy tak maximálně 10x20cm.

Tak to v žádném případě, naprosto kvalitně a bez problémů umíme na stávajících rámech tisknout motivy o velikosti 28x50cm,což je rozměr grafiky, který v běžné praxi naprosto dostačuje a na tomto jsme se shodli s řadou odborníků z praxe. Stroj jako takový umí exponovat síťovinu až do šíře 80cm. Samozřejmě pokud potřebujete tisknout motiv např. 40x60cm, neumíme toto na zařízení GOCCOPRO vyřešit. Otázkou zůstává kolik těchto "velkoformátových" zakázek firma v praxi dělá.

 

Nedovedu si představit jak umíte bez napínacích zařízení docílit upnutí síťoviny do rámu,

nejedná se náhodou o jakési hobby zařízení pro "garážový" tisk ?

Budete překvapeni, ale naše technické řešení rámů umožňuje velice kvalitní dopnutí síťoviny pro velmi kvalitní tisk. Rámy QUICK jsou naprosto dostačující pro naprostou většinu aplikací. Tam kde je potřeba opravdu vysoce přesného dopnutí (vysoce detailní tisk) nabízíme rámy PROFI, které umožňují na stupnici sledovat míru dopnutí síťoviny a sledovat toto vypnutí na všech stranách rámu. V žádném případě se tedy nejedná o hobby zařízení, ale o vysoce profesionální řešení, které zcela mění chápání přípravy sítotiskových sít a posouvá tuto přípravu do zcela jiné dimenze.

 

Jelikož na každý tiskový motiv se z role odvíjí nová síťovina, mám vážné obavy, že každá šablona bude velmi drahá oproti tradiční výrobě sít.

RISO GOCCOPRO zcela mění a usnadňuje způsob výroby sítotiskových šablon, v žádném případě však takto vyrobená šablona není dražší.Toto je velmi důležité hledisko. Např. pokud vyvoláte šablonu 32x50cm, bude Vás stát přibližně 150Kč a máte ji hotovou za 3 minuty, poté jednoduše upnete na rám a můžete tisknout. Pokud u tradiční výroby síta zohledníte veškeré faktory - emulze, energie, čas (produktivita, náklady na mzdu), stroje pro osvit, narvstvení a vymytí, čístící prostředky, vodu, po čase také samotnou síťovinu, dospějete v lepším případě ke stejné částce, ale v praxi daleko vyšší ceně za tuto šablonu. O samotném komfortu, rychlosti a jednoduchosti výroby při použití RISO GOCCOPRO např. v prostředí kanceláře ani nemluvě. Za důležitý fakt je důležité považovat také, že nevypouštíme chemikálie do odpadu při vymývání, obsluha nedýchá žádné chemické látky a nemusí používat respirátor.

 

Pokud nevlastním pracoviště pro výrobu šablon, proč se mám rozhodnout pro GOCCOPRO?

Je vícero aspektů, které jednoznačně hovoří pro RISO GOCCOPRO. Pokud budeme hovořit o záležitostech tradiční výroby sít musíme zvážit následující faktory : Prvním bodem jsou pořizovací náklady všech strojů pro tradiční osvit (osvitová lampa, vakuový rám, vymývací box, sušící box, případně zařízení pro napínání sít). Dále samozřejmě je potřeba brát v potaz hygienické předpisy (lividace odpadu, vypouštění chemikálií do odpadu, atd.). Důležitým faktorem rovněž je spotřeba chemikálií při tradičním osvitu (emulze, odstraňovače šablon, čističe a samozřejmě velké množství vody pro vyvolání, vymytí, apod.). Rovněž je potřeba vlastnit velký počet rámů s napnutou síťovinou, aby jste byli vždy připraveni na různé typy zakázek. Navíc je celý proces velmi zdlouhavý a neoperativní. Pro přípravu šablon je potřeba rovněž mít temnou místnost kvůli světlocitlivosti emulze - potřebujete tedy samostatnou místnost pro přípravu sít.

 

Všechny zmíněné body u RISO GOCCOPRO odpadají. V prostředí kanceláře si šablonu připravíte během 3 minut, upnete na rám a můžete okamžitě tisknout. Nepotřebujete žádnou temnou komoru. Stroj je nenáročný na místo a je lehce přenosný a stačí mít v regálu několik typů síťovin (nabízíme 70, 120, 180 nebo 200) a několik upínacích rámů a to je vše.

©  SEMPER CORPORATION SRO | 2.května 480 | 742 13 Studénka | the Czech republic |  Společnost je držitelem certifikátu jakosti ISO 9001:2015.

 

2001–